Įvykę susitikimai

Rugsėjo 24 dieną

Susitikimas buvo skirtas paminėti Pasaulinę Alzheimerio ligos dieną. Susitikime buvo pristatyta Asociacijos veikla, apžvelgiamas Alzheimerio ligos ir demencijos sindromo aktualumas bei kaip šios diagnozės paliečia visą šeimą. 2023 m. Higienos instituto duomenimis Lietuvoje demencija ir Alzheimerio liga sergančiųjų yra daugiau kaip 42 tūkst. Tai yra 1,45 proc. Lietuvos populiacijos. Prognozuojama, kad iki 2050 m. Lietuvoje gyvens daugiau kaip 81 tūkst. žmonių, turinčių demenciją ir Alzheimerio ligą. Pasaulyje Demencija užima septintą vietą tarp dažniausiai pasitaikančių mirties priežasčių. 70 proc. asmens priežiūros atlieka moterys. Pagal 2024 m. Tarptautinės Alzheimerio ligos ir demencijos federacijos ataskaitos duomenis, globaliu mastu 80 proc. visuomenės mano, kad demencija yra įprasta senėjimo dalis ir 65 proc. apklaustų sveikatos ir socialinės srities specialistų mano, kad demencija yra įprasta senėjimo dalis. Šis klaidingas požiūris, vyraujantis visuomenėje, o ypač tarp specialistų, kelia nerimą ir abejones švietimo sistema, kuri ruošia specialistus darbui su asmenimis, turinčiais demenciją, ir jų artimaisiais. Susitikime su globėjais dalinomės patirtimis globos procese ir diskutavome, kas yra mūsų valioje, kad keistųsi situacija demencijos srityje į gera. Tarptautinė Alzheimerio ligos ir demencijos federacija rugsėjo 20 dieną išleido ataskaitą pristatydama 5 dalykus, kuriuos kiekvienas iš mūsų galime atlikti. Tikime, kad maži žingsniai sukuria drugelio efektą.

Rugpjūčio 29 dieną

Buvo organizuota savitarpio parama asociacijos nariams, susipažinta su naujais dalyviais ir pasidalinta globėjams naudinga informacija.

Liepos 25 dieną

Buvo organizuota savitarpio parama asociacijos nariams, susipažinta su naujais dalyviais ir pasidalinta globėjams naudinga informacija.

Birželio 27 dieną

Buvo organizuota savitarpio parama asociacijos nariams ir pasidalinta globėjams naudinga informacija.

Gegužės 30 dieną

Į Kauno Alzheimerio klubo svečius atvyko neurografikos instruktorė, socialinė darbuotoja Saulė Buzevičienė, kuri pravedė globėjams neurografikos patyrimą ir lydėjo dalyvius viso terapinio proceso metu.

Piešėme rūpesčius ir svajones, kuriuose sutelktos mūsų mintys, ir resursų tinklą, kuris padeda įveikti iššūkius, ypač artimųjų, turinčių demenciją, priežiūros procese.

Lygiai prieš pusmetį Saulė pirmąsyk vedė užsiėmimą susitikimo dalyviams, supažindino su jausmų išmetimo technikomis, kūrėme Advento kalendorių, pripildytą afirmacijomis.

Didelė padėka Saulei už skirtą laiką, savo žinias, ir išmintį. Patyrimas buvo visiškas kosmosas - galimybė praplaukti ne paviršium, o eiti į gylį, vieniem rasti atsakymus, o kitiems klausimus, pastebėti savąjį Aš iš šalies, reflektuoti.

Balandžio 25 dieną

Kauno Alzheimerio klubas prisimins kaip bendruomenę stiprinančią ir specialistus vienijančią dieną. Asociaciją aplankė svečiai – socialinio darbo organizatorės Akvilė Bakūnienė ir Agnė Jurkevičienė, kurios susirinkusiems pravedė informatyvią paskaitą apie teikiamą socialinę pagalbą Kauno rajone ir supažindino su pokyčiais, kuriuos atnešė nuo šių metų įsigaliojusi Negalios pertvarka. Specialistės pasidalino iššūkiais, su kuriais susiduria asmenys, turintys demenciją, bei jų artimieji socialinės pagalbos sistemoje. Į diskusiją įsitraukė ne tik globėjai, tačiau savo patirtimi ir iššūkiais, tenkančiais gyvenantiems Kauno mieste, dalinosi socialinio darbo organizatorės, atvykusios iš Kauno miesto Socialinių paslaugų centro, ir organizacijos, teikiančios paslaugas į namus. Nuoširdi padėka specialistėms už drąsą atvykti ir atsakyti į rūpimus klausimus, o nariams bei svečiams už drąsą kalbėti.

Kovo 28 dieną

Buvo organizuota savitarpio parama asociacijos nariams ir pasidalinta globėjams naudinga informacija.

Vasario 29 d.

Vasario 29 d. Kauno Alzheimerio klube įvyko visuotinis narių susirinkimas.

Pristatyta 2023m. veiklos ataskaita, aptarti asociacijos planai 2024 metams ir einamieji reikalai. Didelė padėka dalyvavusiems asociacijos nariams už palaikymą, kuriamą bendrystę ir gilų ryšį.

2023 m. veiklos ataskaita

Sausio 28 d.

Sausio 28 d. buvo organizuota savitarpio parama asociacijos nariams ir pasidalinta globėjams naudinga informacija.

Sausio 10 dieną

Sausio 10 d. su Kauno Alzheimerio klubo nariais susitikome paminėti įvykusias šventes. Jaukiai praleistas laikas bendrystėje ir draugystėje. Tai buvo erdvė pasidžiaugti, pasiguosti, užjausti ir tikėti, kad nauji metai atneš daugiau ramybės, vilties, meilės, tikėjimo, draugystės ir sėkmės.

Lapkričio 30 d.

Lapkričio 30 d. Kauno Alzheimerio klube vyko Neurografikos užsiėmimas susitikimo dalyviams, kurį vedė sertifikuota Neurografikos instruktorė, socialinė darbuotoja Saulė Buzevičienė, savo profesiniame kelyje praktikuojanti fraktalinį piešimą ir kitus dailės terapijos metodus. Neurografika tai minčių ir emocijų valdymo būdas, pagrįstas naujausiais neuromokslo atradimais apie tai, kokią įtaką mūsų psichologinei ir fizinei savijautai turi tam tikrais metodais suformuotos naujos neuronų jungtys smegenyse. Tai reiškia, kad, pasitelkus specialius metodus, galima lengviau atpažinti psichikoje vykstančius procesus, išmokti juos suvaldyti, savireflektuoti ir tuo pačiu išlaisvinti nemalonių jausmų sankaupų eikvojamą energiją pozityviems pokyčiams, gyvenimo džiaugsmui, kūrybai ir savigydai. Užsiėmimo metu Saulė pristatė nemalonių jausmų išmetimo techniką ir susitikimo dalyviai kūrė Advento kalendorių, pripildytą malonių sentencijų kiekvienai dienai. “Tai tarsi meditacija”, “jaučiu atsipalaidavimą”, “atėjau įsitempus ir prislėgta, išeinu nusiraminusi”, “padėjo užsimiršti” - tokie atgarsiai iš dalyvių sklido viso proceso metu. Ačiū Saulei Buzevičienei už minčių gylį, demenciją turinčių asmenų globėjų savijautos supratimą ir priėmimą, supažindintus metodus ir savo stiprią, gydančią bei duodančią energiją.

Spalio 26 dieną

Spalio 26 dieną Kauno Alzheimerio klube vyko susitikimas su mūsų savanore, socialine darbuotoja Gintare Žičkevičiene, kuri susidūrusi su demencijos sindromu tiek profesinėje, tiek asmeninėje erdvėse. Susirinkusiems Gintarė pristatė naudingos informacijos apie bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas, socialinės globos namus, supažindino su juose teikiamomis paslaugomis, pateikė patarimų kaip išsirinkti tinkamus, paneigė nusistovėjusias stigmas ir atsakė į rūpimus klausimus. Ačiū Gintarei už jaukų pristatymą, savo gilias įžvalgas, ir nuoširdžius patarimus.